• Phone
  Telefon

  +48 605 480 560

 • E-mail
  Adres e-mail

  kontakt@innowatorzywsi.pl

Dieta drobiowa zawsze zdrowa!

Dodano: 04 mar 2018

W dniu 1 marca 2018 r. Komisja zarządzająca Funduszem Promocji Mięsa Drobiowego działająca przy Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa w Warszawie, przyznała Stowarzyszeniu Innowatorów Wsi wsparcie na nowe zadanie związane z promocją Polskiego Mięsa Drobiowego.

Wydarzenie zrealizowane będzie przy okazji Dnia Dziecka w terminach i lokalizacjach:

 1. W dniu 28.05.2018 na obiekcie Sportowym Termy Uniejów

Na obiektach sportowych planujemy zorganizować przy wsparciu animatorów zabaw imprezę dla około 2 500 dzieci ze szkół województwa łódzkiego. Dodatkowo dla uatrakcyjnienia pobytu zostanie przeprowadzony turniej piłkarski drużyn szkolnych. Na wskazanym terenie zostanie ustawiona scena, na której animatorzy będą prowadzić zajęcia edukacyjne, konkursy, zabawy ściśle związane z tematyką drobiu i zdrowego odżywiania.

 1. W dniu 01.06.2018 podczas Dni Dziecka w Łęczycy

Corocznie na placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy organizowany jest festyn z okazji święta najmłodszych Łęczycan. Atrakcjami imprezy są strefa darmowych zabaw, lunapark itp. atrakcje. Planujemy tam stworzyć strefę z zabawami i zajęciami edukacyjnymi dla dzieci i rodziców, gdzie tematem przewodnim będzie drób i zdrowe odżywianie mięsem drobiowym. Planujemy zaprosić również znanego kucharza, który stworzy pokaz przyrządzania potraw z mięsa drobiowego. Dodatkowo konkursy dla dzieci o tematyce związanej z drobiem. Liczba uczestników imprezy to około 5 tys.

 1. W dniu 03.06.2018 podczas Dnia Dziecka w Opocznie

odbędzie się MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY oraz PROFILAKTYCZNY FESTYN INTEGRACYJNY „RAZEM DLA WAS BEZPIECZNIE”. Organizator zapewnia frekwencję oferując liczne atrakcje między innymi pokaz tresury psów Policyjnych, malowanie twarzy czy puszczanie wodnych baniek, dmucharce, kucyki, itp. Planujemy stworzyć strefę edukacyjną dla dzieci i rodziców z konkursami dla dzieci o tematyce związanej z drobiem. Liczba uczestników imprezy to około 2 tys.

Poprzez działania informacyjno – promocyjne oraz dobór odpowiednich narzędzi marketingowych projekt zmierzać będzie do świadomego kształtowania nawyków żywieniowych wśród młodego pokolenia. Dobór odpowiedniego miejsca gwarantuje bezpośrednie dotarcie do grupy docelowej. Wykorzystanie w projekcie mody na zdrowe odżywianie będzie gwarancją zainteresowania wśród dzieci i młodzieży.

W ramach realizowanych iventów planujemy akcje polegające na:

 • uświadomieniu rodziców i dzieci o istotnym znaczeniu wzbogacenia diety o mięso pochodzenia drobiowego;
 • obalenie mitu, że w mięsie drobiowym znajdują się antybiotyki;
 • pokazu dla rodziców przygotowanego przez znanego kucharza jak łatwo, szybko i zdrowo przygotować potrawy z drobiem dla dzieci;
 • zaprezentowanie przez dietetyka w formie zabaw walorów spożywania drobiu;
 • sprawdzenia przekazanej wiedzy w formie konkursu zakończonych nagrodami.

W ramach kampanii chcemy zachęcić do samodzielnego przygotowywania posiłków zawierających mięso drobiowe. Pokażemy, jak dużo można zyskać przygotowując posiłki w domu:

– po pierwsze mamy gwarancję świeżości mięsa;

– po drugie kupujemy nasze, polskie, rodzime mięso;

Do przygotowania posiłków można zachęcić pociechy, co dodatkowo wzmocni więzi rodzinne.

Społeczeństwo coraz bardziej zaczyna doceniać polską zdrową żywność, która w świadomości Polaków charakteryzuje się świeżością, pewnym źródłem pochodzenia. To żywność, która na każdym etapie procesu produkcyjnego jest przygotowywana z największą dbałością o zdrowie końcowego odbiorcy.

Konsumenci obecnie bardzo dużą wagę przywiązują do zdrowego stylu odżywiania, chętnie kupują zdrową żywność ze sprawdzonych źródeł pochodzenia.

Osoby w wieku szkolnym są grupą, która naśladuje nawyki żywieniowe rodziców, ale również ma głęboką świadomość na temat zdrowego odżywiania.

Stowarzyszenie Innowatorów Wsi, które zrzesza producentów rolnych i przetwórców, serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w/w inventach.

Szczegółowe informację przekażemy wkrótce.