• Phone
    Telefon

    +48 605 480 560

  • E-mail
    Adres e-mail

    kontakt@innowatorzywsi.pl

Asfalt to nie wszystko

Wszyscy wiemy, jak ważną rolę w życiu lokalnych społeczności odgrywa dobrze zorganizowana, wysokiej  jakości infrastruktura. Jej kluczowym składnikiem są drogi, z którymi w dalszym ciągu mamy problemy w całym kraju. Dlatego – choć w niewielkim stopniu – pragniemy wspólnie z władzami samorządowymi zmienić codzienność mieszkańców gmin Warta, Goszczanów, Koźminek i Opatówek.

Droga sama w sobie ma nie tylko wymiar praktyczny – od wieków uznawana jest także za symbol łączności, wspólnoty, nowych możliwości, dążenia do spełniania marzeń i realnego rozwoju. Droga wojewódzka 710 kończy się w miejscowości Warta. Wraz z nią kończy się wiele możliwości, dzięki którym region mógłby tylko zyskać.

Razem zbudujmy naszą przyszłość!

Wariant 1 – Mapa 1
Wariant 1 – Mapa 2
Może wydawać się, że proponowany fragment drogi ponad regionalnej o długości 27 kilometrów łączącej miejscowości Warta i Opatówek oraz przebiegająca przez gminy Goszczanów i Koźminek to niewiele. Spójrzmy jednak na to z szerszej perspektywy. Inwestycja w założeniach bazuje w dużej mierze na istniejącej już drodze. Proponowana droga znacząco wpłynie na komfort pokonywanych kilometrów – koniec utrudnień, koniec ze stratą czasu. Inwestycja zbiegnie się z remontem i przebudową mostu na rzece Warta, na którym symbolicznie droga 710 ma swój kres. To dobry początek dla kolejnych przedsięwzięć modernizacyjnych dróg w regionie.

Wariant 2 – Mapa 1
Wariant 2 – Mapa 2

Nowa trasa to także szansa na zwiększenie atrakcyjności okolicznych gmin – zarówno pod względem potencjalnych inwestycji, jak możliwości turystycznych.
W bliskiej odległości położony jest choćby największy zbiornik retencyjny w Polsce – Jeziorsko, który dzięki ulepszonej komunikacji ma szansę przyciągać jeszcze więcej turystów z całego kraju i nie tylko. Przybywać tu będą nie tylko ci, którzy chcą uciec przed miejskim zgiełkiem, ale też poszukiwacze wrażeń i adrenaliny wodnych sportów wyczynowych. To jednak nie wszystko.

Droga, przebiegając przez dwa województwa – wielkopolskie i łódzkie, stanie się żywym znakiem przyjaźni i twórczej współpracy lokalnych społeczności. Już w początkowej fazie projekt zyskał poparcie Starostów, Burmistrzów i Wójtów, co pokazuje, jak ważna jest to inwestycja. Wszyscy jednogłośnie stwierdzają, że przyniesie ona długofalowe korzyści w kolejnych latach.