• Phone
    Telefon

    +48 605 480 560

  • E-mail
    Adres e-mail

    kontakt@innowatorzywsi.pl

Dożynki Województwa Łódzkiego już za nami!

Dodano: 28 sie 2021

Fala mlecznych inspiracji popłynęła ze „Strefy mleka”, która zgromadziła tłumy uczestników tegorocznych Dożynek Województwa Łódzkiego, 22 sierpnia w Rogowie.

Stowarzyszenie Innowatorów Wsi w ramach projektu sfinansowanego z Funduszu Promocji Mleka przygotowało ponad dwustumetrową, zadaszoną przestrzeń, wypełnioną mlecznymi atrakcjami. Odwiedzający „Mlekostrefę” mogli zobaczyć w akcji profesjonalnych kucharzy, którzy przez blisko sześć godzin przygotowywali dania na bazie mleka i jego przetworów. W tym czasie odbywały się również konkursy tematycznie powiązane z branżą mleczarską, w których rozdano blisko 1000 nagród, w tym eleganckie butelki i praktyczne termosy. Końca nie miały kolejki do pysznej kawy z mlekiem serwowanej przez nasze hostessy, a sernik oraz deski różnego rodzaju serów musiały być co chwilę uzupełniane, ponieważ cieszyły się ogromnym powodzeniem. Podobnie było z serkami, jogurtami, maślankami czy kefirami, których również można było skosztować na miejscu. Najmłodsi uczestnicy dożynek chętnie zaglądali do naszej strefy, gdzie czekały na nich animatorki z ciekawymi pomysłami na gry i zabawy, ale także brokatowe tatuaże, czy malowanie buziek.

Dożynki wojewódzkie w Rogowie przebiegły w oprawie pięknej, słonecznej pogody, a jak szacują organizatorzy wzięło w nich udział około 8000 osób.

tvplodz_Lato_z_TVP3 mleko