• Phone
    Telefon

    +48 605 480 560

  • E-mail
    Adres e-mail

    kontakt@innowatorzywsi.pl

Festiwal Smaku w Pińczowie

Dodano: 08 gru 2021

Stowarzyszenie Innowatorów Wsi organizuje Festiwal Smaku, który odbędzie się podczas Jarmarku Świątecznego w Pińczowie w dniu 19 grudnia 2021 r.

Festiwal Smaku ma na celu prezentację kulinarnego bogactwa oraz kultury stołu, a także rękodzieła i innych form tradycyjnej aktywności kulturalnej powiatu pińczowskiego. W czasie Festiwalu uczestnicy zaprezentują oraz poddadzą degustacji swoje wyroby kulinarne. Zostanie przeprowadzony konkurs dla 10 Kół Gospodyń Wiejskich, które wystartują w 3 konkurencjach:

a) Na najlepsze słodkie wypieki z wykorzystaniem produktów zbożowych,

b) Na najlepsze słone wypieki z wykorzystaniem produktów zbożowych,

c) Na najlepszy wypiek pieczywa (chleb, bułki itd.).

Wszystkie Koła otrzymają cenne nagrody, w tym:

I miejsce – 3000 zł + nagrody rzeczowe

II miejsce – 2000 zł + nagrody rzeczowe

III miejsce – 1000 zł + nagrody rzeczowe

IV -X miejsce – 500 zł + nagrody rzeczowe

W skład jury będzie wchodziło 3 doskonałych kucharzy, którzy poddadzą ocenie każde z dań.

Zmaganiom będą się przyglądać i dopingować uczestnicy jarmarku światecznego, którzy będą mogli również skosztować przygotowywane przez Panie potrawy. Po zmaganiach konkursowych o godz. 16:30 odbędzie się koncert świąteczny. Dla kibiców przygotujemy atrakcje polegające na konkursach o tematyce zbożowej z nagrodami.

Projekt ma na celu połączenie sztuki kulinarnej pokoleń, reprezentowanej przez KGW ze sztuką nowego pokolenia kucharzy wyznaczających współczesne trendy, jak również integrację środowiska KGW, seniorów oraz młodego pokolenia.

Polub nasz profil na Facebooku (Stowarzyszenie Innowatorów Wsi) i bądź na bieżąco z informacjami na temat realizowanych przez nas projektów. Festiwal został sfinansowany z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych.