• Phone
    Telefon

    +48 605 480 560

  • E-mail
    Adres e-mail

    kontakt@innowatorzywsi.pl

I Łódzki Festiwal Mleka

Dodano: 25 lis 2021

Polskie produkty mleczarskie są cenione na całym świecie za znakomitą jakość, bezpieczeństwo i walory smakowe. Nasze mleko produkowane jest w nowoczesnych gospodarstwach i mleczarniach, zapewniających wysoką higienę doju i przechowywania. Tymczasem w Polsce konsumpcja produktów mlecznych nie osiąga pożądanego poziomu. Stąd potrzeba ciągłych działań promocyjnych i informacyjnych, skierowanych do masowego odbiorcy.

Stowarzyszenie Innowatorów Wsi zaprasza przedstawicieli mleczarni, działające na terenie województwa łódzkiego do współtworzenia branżowego wydarzenia pn. „I Łódzki Festiwal Mleka”, zaplanowanego na 10 lipca 2022 roku.

Chcielibyśmy omówić z Państwem szczegóły współpracy przy współtworzeniu wydarzenia, a także poznać Państwa potrzeby względem planowanego programu merytorycznego Festiwalu. W związku z tym zaplanowaliśmy spotkanie informacyjne w dniu 8 grudnia 2021 r. o godz. 11.00 w budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego,
ul. Piłsudskiego 8 (numer sali zostanie podany na portierni).

Prosimy o potwierdzenie Państwa obecności mailowo na adres: mateusz.zbytniewski@innowatorzywsi.pl.

Celem wydarzenia jest szeroko rozumiana promocja mleka i produktów mlecznych, dlatego zaplanowane zostały miedzy innymi prezentacje kulinarne, realizowane we współpracy z Kołami Gospodyń Wiejskich z regionu, a także atrakcyjny program muzyczny, mający na celu przyciągnięcie uwagi jak największej grupy odbiorców. Zakładany jest udział 10 tysięcy osób.

I Łódzki Festiwal Mleka, realizowany dzięki dofinansowaniu z Funduszu Promocji Mleka, ma być również przestrzenią wymiany wiedzy i doświadczeń dla hodowców, producentów i przetwórców z branży mleczarskiej oraz konsumentów. Stąd w programie znajdą się również prezentacje maszyn i urządzeń, nowinek technologicznych, innowacyjnych rozwiązań, szkolenia czy panele eksperckie itp.

Wydarzenie poprzedzi intensywna kampania promocyjna i informacyjna w mediach tradycyjnych oraz social media, nastawiona na dotarcie do mieszkańców regionu łódzkiego.

Stowarzyszenie Innowatorów Wsi rozpoczyna przygotowania do „I Łódzkiego Festiwalu Mleka”, a szczegółowy program wydarzenia zostanie przedstawiony wkrótce.