• Phone
    Telefon

    +48 605 480 560

  • E-mail
    Adres e-mail

    kontakt@innowatorzywsi.pl

Kupujesz – wspierasz. Patriotyzm konsumencki wsparciem dla lokalnej gospodarki

Dodano: 06 lut 2021

To już blisko rok od kiedy pandemia koronawirusa zatrzęsła gospodarką. Wielu polskich przedsiębiorców musi mierzyć się z niespotykanymi dotąd wyzwaniami, starając się przetrwać w warunkach  ryzyka i niepewności. Tymczasem każdy z nas swoimi codziennymi wyborami, może wspierać polskich producentów i pomagać lokalnej gospodarce. Wystarczy idąc na zakupy sięgać po produkty polskie. Jak je rozpoznać? Za sprawą akcji Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest to łatwiejsze. Od kilku lat żywność wyprodukowana w kraju może być sygnowana znakiem PRODUKT POLSKI. Jej kupowanie służy polskiemu rolnictwu i polskiej gospodarce.

Znak PRODUKT POLSKI dzięki prostej grafice, nawiązującej do polskiej flagi, jest łatwo zauważalny przez konsumentów, którzy kraj pochodzenia traktują jako jedno z kryteriów wyboru produktów rolno-spożywczych.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji. Wybierając produkty krajowego pochodzenia wspieramy przedsiębiorców, rolników i firmy działające na terenie Polski. Ale nie tylko – wspieramy budżety samorządów i dajemy wyraz nowoczesnego patriotyzmu, a więc mamy bezpośredni wpływ na świat, który nas otacza.

Do akcji mogą włączyć się nie tylko kupujący, ale także sami producenci. Warto wiedzieć, że wykorzystanie oznaczenia PRODUKT POLSKI jest bezpłatne, nie wymaga rejestracji ani certyfikacji.

 

Materiały informacyjne i graficzne pobrać można między innymi ze strony www.gov.pl/web/produktpolski.

 

Przyłącz się! #kupujświadomie #produktpolski.