• Phone
    Telefon

    +48 605 480 560

  • E-mail
    Adres e-mail

    kontakt@innowatorzywsi.pl

Misja Gospodarcza Stowarzyszenia Innowatorów Wsi do Kurdystanu

Dodano: 06 cze 2024

W ubiegłym tygodniu przedstawiciele Stowarzyszenie Innowatorów Wsi odbyli misję gospodarczą do Kurdystanu. Celem wizyty było nawiązanie współpracy i wzmocnienie relacji handlowych między polskimi firmami a przedsiębiorstwami z Regionu Kurdystanu. W ramach misji odbyliśmy szereg spotkań z kluczowymi instytucjami i partnerami, omawiając możliwości wspólnych działań oraz przyszłe projekty w sektorze rolniczym i spożywczym.

Spotkania w Erbilu

Nasza delegacja, w skład której wchodzili Krzysztof Łuczak Dyrektor Generalny, Dominika Łuczak, koordynator Ziyad Abdulqadir Gardi oraz Rayan Anton Bahnan, spotkała się z przedstawicielami Izby Handlowo-Przemysłowej w Erbilu. Gościli nas Prezes Izby Gaylan Haji Saeed oraz członek Rady Wykonawczej Ibrahim Gardi Agha.

Rozmawialiśmy o współpracy między Izbą a Stowarzyszeniem Innowatorów Wsi, mającej na celu wzmocnienie relacji handlowych między firmami rolniczymi i przetwórczymi z Polski i Regionu Kurdystanu. Dyskutowaliśmy również o otwarciu naszego oddziału w Regionie Kurdystanu oraz o udziale w międzynarodowej wystawie Agro Food 2024 w Erbilu.

Mieliśmy przyjemność spotkać się z Dyrektorem Generalnym Weterynarii w Kurdystanie dr. Miqdadem Ibrahimem Abdullahem oraz dr. Faraidonem H. Qaderem, aby rozmawiać na temat uzgodnienia świadectwa zdrowia dla mięsa drobiowego i wołowego importowanego na rynek Kurdystanu z Polski. Podczas spotkania został złożony projekt świadectwa zdrowia dla tych produktów.

Odwiedziliśmy również w Ministerstwie Rolnictwa w Erbilu Pana Hemina Said Murad, Dyrektora Generalnego. Rozmowy dotyczyły współpracy między naszym Stowarzyszeniem a Ministerstwem w sprawie uzgodnienia świadectwa zdrowia dla mięsa drobiowego i wołowego. Dyrektor wyraził gotowość wsparcia otwarcia naszego oddziału w Regionie Kurdystanu oraz ułatwienia wymiany handlowej w sektorze rolnym między Polską a Regionem Kurdystanu.

Nasza delegacja została serdecznie przyjęta przez Panią Siham Jabali Mamand, starszą doradczynię i szefową Departamentu Organizacji Stosunków Zagranicznych. Omówiliśmy możliwości koordynacji działań między Departamentem a Stowarzyszeniem Innowatorów Wsi oraz plany otwarcia naszego oddziału w Kurdystanie. Dyskusje dotyczyły również wzmacniania relacji między polskimi organizacjami i firmami a Regionem Kurdystanu w celu rozwoju handlu rolno-spożywczego.

TARGI – AGRO PACK IRAK, AGRO FOOD

Rozmawialiśmy z firmą Soufar, która jest oficjalnym realizatorem targów AGRO PACK IRAK, AGRO FOOD, na temat wystawy rolno-spożywczej w Erbilu, która odbędzie się w dniach 25-28 listopada 2024 roku. Już dziś zapraszamy polskie firmy do wzięcia udziału w targach razem ze Stowarzyszeniem Innowatorów Wsi. Zachęcamy do udziału firmy z branży mięsa drobiowego, wołowego, przetworów zbożowych oraz mlecznych. Więcej informacji pojawi się na naszym FB wkrótce.

Dziękujemy za ciepłe przyjęcie i liczymy na dalszą owocną współpracę!