• Phone
    Telefon

    +48 605 480 560

  • E-mail
    Adres e-mail

    kontakt@innowatorzywsi.pl

Projekt „Promocja wieprzowiny wśród młodzieży” zakończony sukcesem

Dodano: 01 lip 2021

Pragniemy podzielić się z Państwem informacją, że z końcem czerwca zakończyliśmy realizację Projektu pn.: ”Promocja wieprzowiny wśród młodzieży”, który został sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego. Mimo trwającej od ponad roku pandemii Covid-19 udało nam się w pełni bezpiecznie i z zachowaniem wszelkich zasad rekomendowanych przez GIS zrealizować z sukcesem trzy wydarzenia promocyjne: 15 sierpnia 2020 r. w Waliszewicach, 17 czerwca 2021 r. w Uniejowie oraz 26 czerwca 2021 r. w Sopocie.

Podczas cyklu wydarzeń uczestnicy mieli okazję między innymi:

– wzięcia udziału w pokazach kulinarnych przeprowadzonych przez Szefa Kuchni Łukasza Konik, efektem czego był bezpłatny poczęstunek przygotowany na bazie mięsa wieprzowego,

– skorzystania z porad i konsultacji z certyfikowanym dietetykiem,

– spędzenia czasu w strefie zabaw dla dzieci z licznymi atrakcjami,

– wysłuchania prelekcji na temat walorów zdrowotnych mięsa wieprzowego oraz stosowanych w Polsce systemów jakości żywności,

– zabawy podczas koncertów i występów estradowych,

–  udziału w konkursach z nagrodami,

– podjęcia walki w turnieju piłkarskim o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Innowatorów Wsi,

– skorzystania z bezpłatnego wejścia na kompleks Term Uniejów.

Każde z organizowanych przez nas wydarzeń miało inny motyw przewodni, natomiast idea pozostała taka sama – promocja wyłącznie krajowej, najlepszej jakości wieprzowiny. Pierwszemu z eventów towarzyszyły obchody dożynkowe – święto rolników i mieszkańców wsi, którzy dziękowali za plony. Główną atrakcją wydarzenia w Uniejowie był turniej piłkarski, w którym udział wzięły zespoły nie tylko lokalne, ale także z ościennych województw. Ostatnia promocja odbyła się na deskach sopockiego molo, gdzie podczas Slow Fest mieliśmy swoje stoisko. Propagowanie tradycji regionu oraz ochrona smaku, czyli główne cele organizatorów Slow Fest są tożsame z celami naszego Stowarzyszenia oraz niniejszego Projektu, po prostu nie mogło nas tam zabraknąć. 

Celem wydarzeń był przede wszystkim wzrost świadomości na temat wzbogacania diety w mięso pochodzenia wieprzowego, zachęcenie do sięgania po polskie produkty wysokiej jakości oraz poinformowanie młodych ludzi o stosowanych obecnie systemach jakości żywności. Chcieliśmy zachęcić uczestników eventów do samodzielnego przygotowywania posiłków ze świeżego, pochodzącego z krajowej produkcji mięsa. Jesteśmy przekonani, że nasze cele zostały osiągnięte.

Już wkrótce podejmiemy nowe działania, koniecznie bądź na bieżąco!

Polub nasz profil na Facebooku – Stowarzyszenie Innowatorów Wsi.

Subskrybuj nasz kanał na YouTube –  Innowatorzy Wsi.