• Phone
    Telefon

    +48 605 480 560

  • E-mail
    Adres e-mail

    kontakt@innowatorzywsi.pl

Promocja gospodarcza regionu – szansa na rozwój MŚP sektora rolnego

Dodano: 08 lut 2021

Czas zawalczyć o nowe rynki zbytu. Obecność na najważniejszych targach produktów rolnych na świecie, misje gospodarcze i nawiązywanie zagranicznych kontaktów – to sposób na zwiększenie eksportu polskich produktów rolnych. Efektywnej promocji i wsparcia potrzebują w szczególności małe i średnie przedsiębiorstwa z branży przetwórstwa rolno-spożywczego, specjalizujące się w produkcji warzyw i owoców, mleka i jego przetworów czy wyrobów z mięsa. Temu właśnie celowi służyć ma przygotowywany przez Stowarzyszenie Innowatorów Wsi projekt na rzecz wzrostu eksportu i zdobywania nowych rynków zbytu, zakładający między innymi promocję gospodarczą w Dubaju na Targach GULFOOD, prezentację firm na Targach SIAL w Szanghaju czy w czasie kenijskich FOOD ARGO.

Planowane przedsięwzięcie to nie tylko rozpoznanie nowych rynków, ale również szansa na nawiązywanie kontaktów biznesowych dla przedsiębiorców sektora MŚP z regionu łódzkiego, stymulowanie ich internacjonalizacji oraz szeroko rozumiana kompleksowa promocja handlowa przedsiębiorstw branży rolniczej. Naszym celem jest także pozytywny wpływ na trwały i zrównoważony rozwój województwa łódzkiego.

Założenia przygotowywanego projektu określone zostały na podstawie analizy potrzeb środowiska społeczno-gospodarczego. Wykazała ona między innymi, że firmy z regionu łódzkiego są zainteresowane wprowadzaniem swoich produktów oraz świadczeniem usług na rynkach rozwijających się o wyższym poziomie ryzyka wymiany handlowej, takich jak Szanghaj czy Kenia. W czasie konsultacji ustaliliśmy też, że firmy poszukują przede wszystkim spotkań typu B2B, uznając je za najbardziej skuteczny sposób nawiązania współpracy handlowej. Tego rodzaju kontakty chcemy ułatwić poprzez organizację misji gospodarczych i wyjazdów, a także wspierając wybrane firmy z Łódzkiego naszym wieloletnim doświadczeniem w nawiązywaniu relacji biznesowych. Szczegółowe założenia projektu zaprezentujemy wkrótce.