• Phone
    Telefon

    +48 605 480 560

  • E-mail
    Adres e-mail

    kontakt@innowatorzywsi.pl

Promocja zbóż i przetworów zbożowych podczas eventów z okazji Dnia dziecka.

Dodano: 12 kwi 2022

Stowarzyszenie Innowatorów Wsi serdecznie zaprasza do udziału w projekcie „Promocja zbóż i przetworów zbożowych podczas eventów z okazji Dnia dziecka”. Motywem przewodnim wydarzeń będzie dobra zabawa uczestników połączona z degustacją i edukacją w zakresie przetworów zbożowych posiadających znak Produkt Polski.

Na początek warsztaty i masa atrakcji w Uniejowie.

W dniach 23-26 maja 2022 r. zapraszamy grupy szkolne na tereny przyległe do Term w Uniejowie, gdzie spotkamy się w Zagrodzie Młynarskiej. W związku z tym, że nic w dzisiejszych czasach nie starzeje się tak szybko jak rozwiązania techniczne zaczniemy od zwiedzania zabytkowego wiatraka z przewodnikiem. Zademonstrujemy zasady działania młyna, odkryjemy jego historię i opowiemy o dawnym młynarstwie. Przekonacie się, jak ciężka była praca młynarza i jakich umiejętności wymagał od niego wykonywany zawód.

Druga część warsztatów będzie odbywać się w stodole, gdzie będzie można zapoznać się z życiem dawnej wsi, poznać rodzaje zbóż, sposób ich uprawy i pozyskania ziarna. Dowiecie się, jak duży postęp dokonał się w rolnictwie i jak wiele wysiłku wymagała kiedyś produkcja żywności. Każdy uczestnik otrzyma na pamiątkę podpłomyk upieczony w piecu chlebowym znajdującym się w zabytkowej chałupie.

To oczywiście nie koniec atrakcji, ponieważ przygotowaliśmy prelekcję dietetyka, który udzieli cennych wskazówek w zakresie zdrowego odżywiania dzieci i młodzieży. Zapewnimy Wam ciepły posiłek przygotowany w oparciu o przetwory zbożowe oraz możliwość wejścia na baseny termalne w Uniejowie, które będą do Waszej dyspozycji przez 2 godziny.

Zapraszamy do bezpłatnego udziału grupy 25 uczniów z klas V-VIII. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy przesłać zgłoszenie (załącznik nr 1) w maksymalnym terminie do 29 kwietnia 2022 roku.

ZAPROSZENIE: Kliknij tutaj

TURNIEJ – REGULAMIN ROZGRYWEK: Kliknij tutaj

Event w Uniejowie to nie tylko warsztaty i prelekcje dietetyka, ponieważ zawsze ze zdrowym odżywianiem powinna iść aktywność fizyczna, zorganizujemy drugą edycję turnieju piłki nożnej o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Innowatorów Wsi. Turniej odbędzie się 25 maja, a zgłoszenia przyjmujemy w dwóch kategoriach wiekowych: U10 oraz U12.

Promujemy ziarna zbóż i przetwory zbożowe w Opocznie i w Prabutach.

W ramach projektu weźmiemy również udział w imprezach organizowanych z okazji dnia dziecka w Opocznie oraz na pomorzu Zorganizujemy tam pokazy kulinarne, degustację przepysznych zbożowych wypieków, konsultacje dietetyka oraz animacje, gry i zabawy z nagrodami. Zadbamy również o aspekt techniczny tych wydarzeń zapewniając scenę z niezbędnym wyposażeniem.

Szczegółowe informacje oraz aktualności będą zamieszczane na naszym Facebooku: https://fb.me/e/6kOJvgO3U.

Zapraszamy do udziału!