• Phone
    Telefon

    +48 605 480 560

  • E-mail
    Adres e-mail

    kontakt@innowatorzywsi.pl

Świeże ryby prosto z Łodzi – pokazy kulinarne oraz warsztaty w oparciu o polskie ryby

Dodano: 11 lis 2022

W 2021 roku Polacy zjedli ok. 14 kg ryb na osobę. Wciąż znacząco odbiegamy od liderów rankingu takich jak m.in. Portugalia, w której zjada się 57 kg ryb na głowę rocznie, czy Hiszpania ze spożyciem 39 kg na osobę.

Niezmiennie od lat największą popularnością W Polsce cieszą się śledzie, których zjedliśmy w ubiegłym roku 2,73 kg na osobę. Na drugiej pozycji nadal jest mintaj, którego spożywaliśmy średnio w ubiegłym roku – 2,04 kg. Na podium znalazła się też makrela ze spożyciem 1,16 kg na osobę wyprzedzając łososia (1,01 kg). Na kolejnych miejscach są szproty (1,09 kg) tuńczyki (0,68 kg) i dorsze (0,96 kg).

Widząc, że mamy sporo do zrobienia, by znaleźć się w europejskiej czołówce pod względem spożycia ryb Stowarzyszenie Innowatorów Wsi realizuje projekt kulinarny dedykowany konsumentom, z wykorzystaniem tradycji kulinarnych pokoleń kultywowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Projekt ma na celu połączenie kuchni reprezentowanej przez KGW ze sztuką gotowania nowego pokolenia kucharzy wyznaczających współczesne trendy. Koła Gospodyń pokażą szefowi kuchni ich atrakcje regionalnej kuchni rybnej, a kucharz zaprezentuje swoją interpretację dania z wykorzystaniem regionalnych składników, promując i wykorzystując nowoczesne techniki kulinarne.

Już dziś serdecznie zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich z województwa łódzkiego do zgłaszania udziału w spotkaniu. Pierwsze 5 KGW weźmie udział w pokazie kulinarnym oraz warsztatach ze znanym w skali kraju kucharzem.

Spotkanie odbędzie się na początku grudnia w Łodzi. Dokładną datę i termin podamy w wkrótce za pomocą naszych mediów społecznościowych.

Fb: https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Innowator%C3%B3w-Wsi-1291841694293499

YT: https://www.youtube.com/channel/UC72A_McFZOK0TH9PLWiuL0Q