• Phone
    Telefon

    +48 605 480 560

  • E-mail
    Adres e-mail

    kontakt@innowatorzywsi.pl

Wszystko, co trzeba wiedzieć o mleku. MLEKOstrefa w Rogowie już w niedzielę!

Dodano: 16 sie 2021

Mleko i produkty mleczne odgrywają podstawową rolę w odżywianiu człowieka. Są najtańszym i najlepszym źródłem świetnie przyswajalnego wapnia i pełnowartościowego białka, magnezu, potasu, witamin z grupy B oraz witamin rozpuszczalnych w tłuszczach: A, D i E. Cenne właściwości dla zdrowia mają również bioaktywne peptydy białka mleka, w tym laktoferyna, która posiada właściwości antygrzybicze, antybakteryjne i antywirusowe. 

Pomimo odżywczego bogactwa i zdrowotnych właściwości, mleko nie gości na stołach Polaków tak często, jak chociażby u naszych europejskich sąsiadów. To błąd – przekonują dietetycy. Zgodnie z zaleceniami, w diecie osoby zdrowej, bez alergii i nietolerancji pokarmowych, mleko powinno być spożywane w ilości dwóch szklanek dziennie, przy czym można zastąpić je innymi produktami mlecznymi. Sery, śmietanka, twarogi, mleczne napoje niefermentowane, jogurty, kefiry – wybór jest naprawdę duży.

Istotne jest, żeby były to produkty o dobrej jakości. Dlatego warto wybierać mleko produkowane w Polsce. Polskie produkty mleczarskie są cenione na całym świecie za znakomitą jakość, bezpieczeństwo i walory smakowe. Nasze mleko produkowane jest w nowoczesnych gospodarstwach i mleczarniach, zapewniających wysoką higienę doju i przechowywania.

O tym, jak ważne jest mleko w codziennej diecie, dlaczego warto po nie sięgać i jaką różnorodność produktów włączyć można do domowego menu przekonać się będzie można w najbliższą niedzielę, 22 sierpnia, w MLEKOstrefie na Dożynkach Województwa Łódzkiego w Rogowie, w powiecie brzezińskim. Startujemy o godz. 13:00.

W przygotowanej przez Stowarzyszenie Innowatorów Wsi MLEKOStrefie będzie można nie tylko dowiedzieć się więcej o zaletach mleka, ale też wziąć udział w pokazach kulinarnych znanych kucharzy, napić się kawy i skosztować pysznych wypieków. Nie zabraknie konkursów z cennymi nagrodami oraz kącika z animacjami dla najmłodszych.

Zapraszamy na Dożynki Województwa Łódzkiego 2021 po nowe mleczne inspiracje.