• Phone
    Telefon

    +48 605 480 560

  • E-mail
    Adres e-mail

    kontakt@innowatorzywsi.pl

Z mięsem drobiowym przez pokolenia

Dodano: 24 paź 2022

Stowarzyszenie Innowatorów Wsi rozpoczyna realizację projektu „Z mięsem drobiowym przez pokolenia”. Jest to projekt kulinarny dedykowany konsumentom mięsa drobiowego z wykorzystaniem tradycji kulinarnych kultywowanych od pokoleń przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Projekt ma na celu połączenie tradycyjnej sztuki kulinarnej, reprezentowanej przez KGW ze sztuką gotowania młodego pokolenia kucharzy wyznaczających współczesne trendy w gastronomii. W ramach ogólnopolskiego konkursu Koła Gospodyń zaprezentują przygotowanie tradycyjnych, regionalnych potraw z wykorzystaniem mięsa drobiowego, a Szef kuchni przedstawi nowoczesną aranżację przepisu, bazując na regionalnych składnikach i wykorzystując innowacyjne techniki kulinarne.

Szef kuchni odwiedzi każde województwo i spędzi jeden dzień z KGW na wspólnym gotowaniu. Podczas przygotowywania dań Szef kuchni podejmie wyzwanie zaproponowane przez KGW. Spotkanie Szefa kuchni z przedstawicielami KGW będzie filmowane, a powstałe produkcje zostaną opublikowane na kanale You Tube. KGW wezmą udział w konkursie o największą ilość udostępnień i wyświetleń swojego filmu, a do wygrania mamy nagrody rzeczowe o wartości nawet 6 tys. złotych.

Efektem współpracy Szefa Kuchni z Kołami Gospodyń Wiejskich będzie wydanie książki kucharskiej „Z mięsem drobiowym przez pokolenia – Tom I ZIMA”, w której znajdą się finałowe przepisy KGW  oraz ich nowoczesne aranżacje.

Zgłoszenia przyjmujemy od 24 października do 20 listopada 2022 r. za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie www.przezpokolenia.pl. W przypadku dużego zainteresowania konkursem zadecyduje kolejność zgłoszeń – zakwalifikowanych do oceny zostanie pierwsze 30 KGW z danego województwa.

Wszystkie informacje, a także regulamin znajdują się na stronie: www.przezpokolenia.pl

Zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w konkursie!

Projekt sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego.